20.12.2013 15:00

V sobotu štrnásteho decembra začala odvetná časť českej korfbalovej extraligy.

Extraliga

VKC Kolín - SKK Dolphins               32:17 (19:9)

V úvodnom kole odvetnej časti českej korfbalovej extraligy vycestovalo družstvo „delfínov“ do Přelouča, kde hrávajú svoje domáce zápasy hráči VKC Kolín. V tomto meste sme hrali aj v minulom ročníku a moc sa nám nedarilo. Predsa len po vyše 4,5 hodinovej ceste nastúpiť na zápas nie je vôbec jednoduché.

Úvod zápasu bol na prekvapenie vyrovnaný a darilo sa nám odpovedať na koše domácich. V polovici polčasu bol stav 7:5 pre domácich. Ešte v 15 minúte bol stav 8:6 , následne sa nám úplne prestalo dariť v útoku a rovnako v obrane sme nevedeli zastaviť strelcov domácich a záverečných 10 minút sme prehrali 3:11. Do šatní sa išlo za stavu 19:9 pre domácich. Cieľom v druhom polčase bolo pribrzdiť Kolín v ich útočnej efektivite a dostať čo najmenej košov. V prvej polovičke sa nám to vôbec nedarilo a v 38 minúte bol stav 27:11. Našťastie sme opäť začali premieňať šance aj my a posledných 12 minút sme vyhrali 6:5 a celkovo sme prehrali 17:32. Opäť sa potvrdilo, že po tak náročnej ceste je problém držať s družstvom domácich krok. Vlani sme tu prehrali 14:32, takže výsledok bol podobný. Koše:

SKK PD: Polerecký 5, Gogová 3, Záňová 3, Goga 3, Záň 2, Mendel 1

Rezervy

VKC Kolín - SKK Dolphins               20:12 (8:9)

V zápase rezerv nastúpili hlavne mladší hráči a na prekvapenie boli domácim úplne vyrovnanýn súperom. Polčas sa skončil víťazstvom „delfínov“ 9:8. V druhom polčase domáci spresnili hru, do zápasu poslali aj svojho najlepšieho strelca z extraligového zápasu a keďže nám začali dochádzať sily a prestali sme dávať koše, Kolín zápas otočil a s prehľadom zvíťazil 20:12.

Cestu na naše zápasy s VKC Kolín v českom Přelouči sme mohli absolvovať aj vďaka finančnej podpore mesta Prievidza, ktoré nášmu klubu poskytlo dotáciu vo výške 130 EUR. Aj touto cestou by sme sa chceli pani primátorke a mestu Prievidza chceli poďakovať za ich podporu nášmu klubu!