Náš klub

    SKK Dolphins Prievidza je v súčasnej dobe jediným aktívne organizovaným korfbalovým klubom na Slovensku, ktorý združuje približne 40 aktívnych členov. Tento rok oslavuje významné jubileum - 20 rokov. V priebehu bohatej dvadsaťročnej histórie bol jediným ligovým majstrom SR a jeho hráči v najväčšom počte tvorili, jak seniorské, tak mládežnícke reprezentačné družstvá. Niekoľkokrát sa kvalifikoval na záverečný turnaj klubových majstrov v Európe. V roku 2003 sa SKK Prievidza podarilo obsadiť vynikajúce 4. miesto, čo je doteraz považované ako najväčši klubový úspech.

    V posledných rokoch klub zastrešuje dve družstvá, seniorské a juniorské. Ich vzájomným zmiešaním došlo v roku 2009 k vzniku Mestskej prievidzskej korfbalovej ligy. V aktuálnej sezóne prebieha jej druhý ročník a to aj z dôvodu neúčasti oboch našich celkov v zahraničných ligách.

    Korfbal na Slovensku nie je v lichotivej situácii, ale táto skupinka posledných Mohykánov z Prievidze neustále existenčne bojuje. Veríme, že tento web bude účinný nástroj na udržanie a ďalší rozvoj tohto krásneho zmiešaného športu v Prievidzi, ale aj iných kútoch našej vlasti.