SKK víťazne proti Prostějovu

04.02.2014 20:59

Extraliga

SKK Dolphins – SK RG Prostějov                                18:17 (12:10)

V 8.kole extraligy privítali „delfíni“ ambiciózne družstvo Prostějova. V prvom vzájomnom meraní síl v tomto ročníku extraligy prehrali Prievidžania vysoko v Prostějove a tak chceli za každú cenu zaznamenať premiérové víťazstvo v tejto sezóne ako aj vrátiť svojmu súperovi túto prehru.

Do úvodu zápasu oveľa lepšie vstúpili domáci, keď sa precíznou obranou a hlavne presným zakončením dostali do vedenia 6:0! Za tohto stavu vzal hosťujúci tréner oddychový čas, ktorý domácich spomalil a hosťom sa začalo dariť pomaly znižovať hrozivý náskok.  V polovici prvého polčasu bol stav 7:4. Od tohto stavu padali koše na oboch stranách až do stavu 11:8. V posledných 3 minútach hostia dvomi košmi znížili na rozdiel jediného koša, avšak v poslednej minúte predsa domáci udržali aspoň dvojbodové vedenie a do šatní išli za stavu 12:10.

V druhom polčase sa začal od prvej minúty urputný boj o cenné víťazstvo. Domáci po strate veľkého náskoku mali problém v útočných kombináciách a rovnako hostia nemali svoj strelecký deň. Koše padali zriedka a hoci domáci opäť odskočili na 14:10, v polovici druhého polčasu sa začínalo od začiatku, keďže hostia vyrovnali na 14:14. Napriek tomu, že z dobre rozohraného zápasu sa stala dráma, domáci v závere udržiavali chladnú hlavu a vždy sa im podarilo skórovať ako prvým. Viedli 15:14, 16:15 aj 17:16, ale hostia vždy zareagovali rovnako a darilo sa im doťahovať sa na remízu. O výsledku nakoniec rozhodla chyba v obrane hostí, keď necelých 90 sekúnd pred koncom ušiel domáci hráč do dvojtaktu a v zúfalej snahe o blok zozadu rozhodca odpískal penaltu, ktorú domáca hráčka Gogová s chladnou hlavou premenila! Do konca mali ešte hostia dva útoky na vyrovnanie, ale ich strely nenašli svoj cieľ a tak sa Delfíni mohli po dlhých 435 dňoch radovať z druhej výhry Českej korfbalovej extralige a premiérovej v tejto sezóne.

Zaujímavosťou je, že rovnaký zápas sa v minulej sezóne v NIKÉ Aréne skončil rovnakým výsledkom, ale z víťazstva 18:17 sa tešili hráči Prostějova.

Koše:

SKK PD: Gogová 5, Mendel 4, Záňová 3, Bušíková Z. 3, Polerecký 2, Záň 1

SK RG: Marek T. 6, Uherka 6, Nasadilová 3, Lešanská 1, Vyroubal A. 1

Rezervy

SKK Dolphins – SK RG Prostějov                                11:30 (8:15)

V zápase rezerv nastúpilo v domácom družstve 7 nových hráčov proti rovnakému zloženiu družstva súpera. V úvode ešte domáci držali krok a až do stavu 8:11 v 20 minúte to bol zaujímavý zápas. Potom však hostia pritvrdili v obrane a domáci sa nevedeli v útoku vôbec presadiť a hostia 4 košmi za posledných 5 minút rozhodli o výsledku zápasu. V druhom polčase sa už iba dohrávalo a hostia si z chuťou zastrieľali a na konci zápasu dosiahli aj okrúhlych 30 košov.

Koše:

SKK PD: Záňová 2, Bušíková Z. 2, Bušíková E. 2, Mojžiš 2, Kyseľ 1, Polerecký 1, Sviteková 1

SK RG: Lešanská 11, Uherka 4, Marek T. 4, Zelinková 3, Vyroubal A. 3, Marek M. 2, Nasadilová 1,  

             Šťastná 1, Lužný 1

—————

Späť