Úvodné kolo nového ročníka českej extraligy 2013/14

10.10.2013 23:35

Extraliga

SKK Dolphins – VKC Kolín              12:21 (8:9)

V úvodnom kole nového ročníku korfbalovej extraligy sa podobne ako vlani stretli domáci „delfíni“ so súperom z Kolína. Za domácich nenastúpil kvôli zraneniu kapitán Mendel, rovnako hostia prišli v oklieštenej zostave. Chýbali Milichovský, Sládek, Š. Kubíček, Kollářová.

Úvod zápasu patril domácim,ktorí sa dostali do vedenia 2:0. Hostia ešte stihli vyrovnať, ale od stavu 3:3 sa štyrikrát presadili iba domáci a v polovici polčasu viedli nádejne 7:3. Hostia mali problém s presadiť, domáci príkladne bojovali a zo 4 košov hostí padli 3 po penaltách po chybách domácej obrany. Po time-oute hostí sa začala karta obracať a sériou 5 košov Kolín otočil na 7:8. Do konca polčasu už padlo iba po 1 koši na oboch stranách a do šatní išli po výsledku 8:9 hostia spokojnejší.

V 2.polčase chceli domáci zabojovať o historický prvý bod v extralige na domácej pôde. Po vyrovnanom úvode, keď sa obe družstvá presadili 2 krát bol stav 10:12. Delfínom aj vďaka dobrej obrane hostí úplne odišiel útok a tak hostia 6 košmi v rade rozhodli o výsledku zápasu. Domácim nepomohla ani séria „vratných“ striedaní, ktorými sa úplne zmenilo rozloženie štvoriek. Nakoniec Kolín potvrdil úlohu favorita a vyhral 12:21.

Koše:

SKK PD: Gogová 4, Polerecký 2, Záňová 2, Bušík 1, Goga 1, Walová 1, Kočner 1

VKC: Kubíček 5, Paďouková 5, Čermáková 3, Konigsmark 2, Martínek 2, Hasnedl 2, Čejková 1,  Hurdálková 1

Rezervy

SKK Dolphins – VKC Kolín              15:17 (9:9)

V zápase rezerv dostali v domácom drese šancu hráči, ktorí nehrali v „ostrom“ zápase. Okrem skúsenej hrajúcej trénerky Evy Bušíkovej nastúpili pod vedením kapitána Fábika mladí hráči. Za hostí nastúpil aj tréner Honzíček a v prvom zápase striedajúca Vokounová.

Hostia nastúpili do zápasu s menším nasadením, čo domáci hráči naplno využili. Až do záveru polčasu neustále viedli, keď sa hostia dostali do vedenia prvýkrát až za stavu 8:9. Domáci ešte stihli vyrovnať na polčasových 9:9.

V druhom polčase bol zápas vyrovnaný až do stavu 12:12, kedy sa domácim nepodarilo dlhšie skórovať. Hostia ušli n 12:15 a víťazstvo už skúsene udržali.

Rezervný „delfíni“ sa za svoj výkon nemusia hanbiť a určite im výsledok dodá chuť do ďalšieho tréningu.