24.10.2013 22:32

V druhom kole náš klub privítal súpera z Brna.

Rezervy

SKK Dolphins – KK Brno                 9:30 (7:14)

V zápase rezerv dostali podobne ako v 1.kole šancu hráči, ktorí podľa predpokladov mali hrať menej v hlavnom extraligovom zápase. V úvode zápasu až do 8 minúty domáci držali krok s favoritom a viedli 2:1 aj 3:2. Súper potom agresívnou obranou asistenta dovolil domácim v ďalších 15 minútach iba 2 krát skórovať, pričom sám zaznamenal 12 košov. V posledných 2 minútach ešte delfíni znížili 2 košmi na polčasových 7:14.

Do druhého polčasu postupne zasiahli v domácom družstve spolu 4 hráči. Ako sa ukázalo, striedania nepomohli a súper s vysokou úspešnosťou streľby neustále zvyšoval svoj náskok. Od stavu 8:16 v 28 minúte nasledovala neuveriteľná šnúra 0:14! Domáci zaznamenali svoj druhý koš v 2.polčase až v samom závere. Touto strelou už iba znížili na 9:30. Strelecky sa najviac darilo hráčovi Brna Šedému, ktorý skóroval 8-krát.

Koše:

SKK PD: Kočner 2, Kyseľ  2, Sviteková 1, Bušíková Eva 1, Mojžiš 1, Bušíková Zuzana 1

KK Brno: Šedý 8, Skála 4, Jonáková E. 4, Weissová 4, Fridrich 3, Visser 3, Vávra 2, Škrobová 2

Extraliga

SKK Dolphins – KK Brno                 20:28 (7:14)

Napriek tomu, že hráči Brna mali v nohách prvý zápas ligy rezerv a za domácich nastúpili aj čerství hráči, úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom. Veľmi rýchlo sa dostali do vedenia 0:4,čo ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Delfíni neustále doťahovali náskok súpera. Po znížení na 2:4 súper okamžite odpovedal dvomi košmi na 2:6 a keď sa opäť presadili domáci na 3:6 hostia kontrovali tromi košmi na 3:9. Potom  sa opäť zopakoval predošlý scenár a po minišnúre 3:1 pre domácich zaznamenali presne strieľajúci hostia 4 koše za sebou. Do šatní sa odchádzalo za presne rovnakého stavu ako bol v lige rezerv 7:14.

Po dvoch striedaniach v domácom družstve chceli domáci odohrať lepší polčas ako ten prvý. Konečne sa začali aj triafať do koša, avšak okamžite po skórovaní prišla brnenská odpoveď a tak padali koše na striedačku na oboch stranách až do stavu  12:21. Na rozdiel od zápasu s Kolínom, domáci nezložili zbrane a snažili sa až do úplného konca. 3,5 min pred koncom sa im podarilo znížiť na 19:25. Po nasledujúcom time-oute vyhrali posledné 3 minúty hostia 20:28. Pripísali si zaslúžené víťazstvo a potvrdili úlohu favorita. Domáci ale neodohrali zlý zápas, škoda zlého vstupu do zápasu. Už teraz sa  ale sústredia na dôležitý zápas s Prostějovom s túžbou po prvom extraligovom víťazstve.

Koše:

SKK PD: Bušík 7, Gogová 3, Mendel 2, Záňová 2, Bušíková Zuzana 2, Polerecký 1, Kočner 1,

Bušíková Eva 1, Gajdošík 1

KK Brno: Vávra 5, Máša 4, Jonáková E. 4, Šedý 3, Skála 3, Fridrichová 3, Škrobová 3, Visser 2, Fridrich 1